Recenzje książek.

Sentymentalna niedziela #2 „Kurier” — Robert Muchamore

Edytuj post
Cześć!
Primo: dziękuję wszystkim za dobre słowa pod poprzednim postem — to wiele dla mnie znaczy. :')
Secundo: dzisiaj kolejna część serii z cytatami. Jeśli jeszcze nie wiecie o co chodzi, więcej w [tym] poście. :)
Tertio: Tak, wiem, że woleliście, żebym przeplatała serie, ale akurat nie miałam możliwości przeczytania innej książki, więc... no wiecie. Ale i tak będzie super! No i oczywiście nie ma spoilerów.

Tytuł: „Kurier”
Tytuł oryginalny: „Class A”
Autor: Robert Muchamore
Seria: „CHERUB”; tom: 2
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 279

„Kurier” to drugie spotkanie z naszym ulubionym agentem CHERUBA — uwielbiającym pakować się w kłopoty Jamesem Adamsem. Z przyczyn od niego niezależnych James przedwcześnie kończy swoje fantastyczne wakacje. Przykre, prawda? Chłopak musi się jednak otrząsnąć z tragedii, bo zostaje zwerbowany do nowego zadania: misji antynarkotykowej. Razem z innymi agentami postara się dotrzeć do wnętrza Gangu Keitha Moore'a, zajmującego wysoką pozycję w brytyjskim biznesie narkotykowym. Podoba mi się, że dzięki tej książce możemy się dowiedzieć, jak wyglądają struktury takich gangów, a narkotyki to przecież zawsze temat „na czasie”. Do tego dochodzi jak zwykle masa zabawnych sytuacji.

James jeszcze się nie rozbudził i nie był w nastroju do rozmów ze swoją dziewięcioletnią siostrą. Laura dobijała się do drzwi trzy razy. Trzy razy zignorowana po prostu włamała się do pokoju. Mieszkanie w kampusie CHERUBA miało tę irytującą wadę, że wszystkie dzieci umiały posługiwać się wytrychami. James obiecywał sobie, że przy najbliższej wyprawie do miasta kupi sobie zasuwkę, której nie otworzy żaden wytrych.— Moja babcia była super — oświadczył James, nagle poważniejąc. — Zawsze miała dla mnie kit kata, kiedy ją odwiedzałem… Byłem jej ulubieńcem. Za Laurą raczej nie przepadała.
Kerry odchrząknęła znacząco.
— Gustu to ona nie miała.— Niegrzeczni panowie odwiedzą twój dom i dobiorą się do rodziny. Poniszczą meble, zrobią kuku mamie i tacie. Del mówi, że masz dwie siostry. Nie będą już takie ładne, kiedy z nimi skończymy. Dlatego lepiej pamiętaj, James, nawet kiedy wielki i straszny glina powie, że cię zamknie i wyrzuci klucz, lepiej, żebyś trzymał gębę na kłódkę.Niestety, było za późno. James usłyszał hałas, a kiedy się odwrócił, zobaczył wycelowaną w siebie lufę. Bruce krzyknął i w tym samym ułamku sekundy James poczuł dwa pchnięcia w pierś. Ból odebrał mu oddech. Zatoczył się w tył, patrząc tępo na dwie plamy czerwieni na jego koszulce.

2 komentarze

  1. Trening o piątej rano? Zapewne mózg jeszcze nie wie, co się wtedy dzieje i może zdziałać więcej :) Ciekawy cytaty :) Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Haha, padłam - przyjemny chłodek, na pewno :)
    Ale te cytaty zachęciły mnie do sięgnięcia po CHERUBA :)

    OdpowiedzUsuń

Będę bardzo wdzięczna, jeśli podzielisz się swoją opinią na temat posta. :)

© Agata | WioskaSzablonów.