Recenzje książek.

Book haul #6 Wielkie zakupy

Edytuj post
Póki co nie ma kolejnej recenzji, ale dajcie mi czas, muszę znaleźć coś fajnego do opisywania. :) Mam nadzieję, że któryś z moich nowych nabytków się nada. Skoro bowiem niedawno były Święta, a ja, niestety, nie dostałam zbyt wiele wymarzonych prezentów, uznałam, że sama sprawię sobie najlepszy podarunek — czyli duuużo książek. Pozwoliłam sobie na wydanie większej ilości pieniędzy niż zwykle, ale przez to, że kupowałam przez internet, równie dużo zaoszczędziłam, bo ponad połowę tego, ile ostatecznie zapłaciłam. Już nigdy nie kupię książek w sklepie stacjonarnym. ^^
 1. „Zgroza w Dunwich i inne przerażające opowieści”, H. P. Lovecraft — tego pana chyba nie muszę nikomu przedstawiać. Jego dzieła to ten typ klasyki, za który bardzo chcę się zabrać, ale nigdy jakoś nie mogę się do tego zebrać. Mam nadzieję, że ta książka zmotywuje mnie do tego swoim pięknym, ilustrowanym wydaniem w twardej oprawie. Poza tym znajduje się w niej od razu kilka utworów.
 2. „Pozdrowienia z Korei. Uczyłam dzieci północnokoreańskich elit”, Suki Kim — niedawno zaczęłam interesować się kulturą koreańską, zarówno z południa, jak i północy, więc liczę na to, że ta pozycja trochę mi ją przybliży.
 3. „Młot Thora”, Rick Riordan — w poprzednim poście wskazałam „Miecz lata” jako jedną z lepszych książek przeczytanych przeze mnie w zeszłym roku, więc już od jakiegoś czasu przymierzałam się do kupna następnej części. Gorąco wierzę w to, że Riordanowi jeszcze nie wyczerpała się wyobraźnia po tylu powieściach.
 4. „Bezsenność w Tokio”, Marcin Bruczkowski — kolejne dzieło traktujące o kulturze azjatyckiego kraju — tym razem Japonii. Co prawda ma już swoje lata, jednak chyba nadal można wyciągnąć z niej sporo aktualnych informacji. Przede wszystkim liczę na to, że pokaże mi prawdziwą Japonię, a nie obraz zniekształcony przez media.
 5. „Przejęzyczenie”, Zofia Zaleska — o, na tę książkę naprawdę czekam. Kiedyś, kiedy zaczęłam czytać w obcych językach, uderzyło mnie to, jak różnią się wyrażenia pewnych struktur w tłumaczeniu w stosunku do oryginału. I co z tym dylematem „jeśli pięknie, to nie wiernie, jeśli wiernie, to nie pięknie”? Myślę, że to może być cenna lektura.
 6. „Myślenie. Podręcznik użytkownika”, Bartosz Brożek — a to to już zupełny strzał. Nie wiem nic o tej książce oprócz tego, co jest napisane na okładce, ale z racji mojego zainteresowania psychologią i kognitywistyką, uznałam, że warto zaryzykować.
 7. „Rewizja”, Remigiusz Mróz i 8. „Immunitet”, Remigiusz Mróz — jeśli czytaliście poprzedni post, nie powinno was to zdziwić. Im więcej Chyłki tym lepiej.
Oprócz tego sprawiłam sobie „3-letni dziennik”, ale tak naprawdę to nie książka, więc... ;)


Mielibyście ochotę na którąś z tych pozycji? A może już jesteście w stanie coś polecić lub odradzić? Piszcie. :)

8 komentarzy

 1. Jestem bardzo ciekawa Twojej opinii na temat tego trzyletniego dziennika- pomysł jest bardzo fajny ;) Ja od dawna zbieram się do Mroza, ale jest tyle innych książek, a czas płynie nieubłagalnie do przodu i tak jakoś schodzi ;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jestem ciekawa, ale myślę, że muszę poczekać co najmniej rok, żeby wydać jakąś merytoryczną opinię. ;D

   Usuń
 2. O, Lovecraft :) Jestem ciekawa jak Ci podejdzie, bo to specyficzny, skondensowany styl i niewiele grozy jak na współczesnego czytelnika. Ale czyta się z zapartym tchem :) No i wydanie jest piękne, więc to cudowny nabytek. Miłej lektury!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem przygotowana na niełatwą lekturą, ale mam nadzieję, że jakoś sobie poradzę. Kto wie, może się zakocham? :) Dziękuję. :)

   Usuń
 3. Nie przeczytałam z Twoich stosików jeszcze żadnej książki, ale naprawdę zazdroszczę nabytków. Mam ochotę na "Miecz Thora" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie życzę ci, by i do ciebie trafiły jakieś ciekawe książki. Kto wie, może akurat dostaniesz jakąś paczkę-niespodziankę. ;) Albo zawsze można tak jak ja - samemu dla siebie. ;)

   Usuń
 4. Ale cudeniek <3
  Nie znam żadnej z nich :(
  Przyjemnego czytania!! :D

  Buziaki
  coraciemnosci.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniałe nabytki ! :)
  Szczególnie zazdroszczę książek Mroza :)

  OdpowiedzUsuń

Będę bardzo wdzięczna, jeśli podzielisz się swoją opinią na temat posta. :)

© Agata | WioskaSzablonów.